Островот Камино

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-649-0

Година на издавање: 2019

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 290  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

„КНИГА ШТО ЌЕ ГИ ИЗНЕНАДИ И ФАНОВИТЕ НА ГРИШАМ.“

Банда крадци дрско го ограбуваат трезорот на Библиотеката Фаерстон на Принстонскиот универзитет. Нивниот плен е бесценет, но Принстон го има осигурено на дваесет и пет милиони долари. Дел од него по тајни канали ќе стигне до Брус Кејбл, сопственик на популарна книжарница во заспаното туристичко гратче Санта Роса на Островот Камино, во Флорида. Но некој полека се инфилтрира во писателскиот круг пријатели на Брус Кејбл за да му ги дознае тајните...

john-grisham

Џон Гришам

Џон Гришам е американски автор на правни трилери. Роден на 8 февруари 1955 во Џонсборо, како син на градежен работник и домаќинка. Во детството сонувал да биде професионален безбол-играч, но го одби...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил