Патувам сама

Издавач: АНТОЛОГ

ISBN: 9786082434292

Број на страници: 432

Димензии: 13×20

Корица: softcover

На залиха
As low as 450  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

„Патувам сама“ постигна извонреден интернационален успех кај читателите низ светот, а беше избран и за најдобар во бестселер-листата на германскиот весник Der Spiegel.

Истражителката Миа Кригер ја напушта полицијата и градскиот метеж го заменува со осамен и тивок живот на еден норвешки остров. Наскоро таму доаѓа нејзиниот стар колега, Холгер Мунк, да ја наговори да се врати на работа. Потребна му е нејзината помош за новиот вознемирувачки случај. Во шумата е најдено безживотното тело на шестгодишно девојче, обесено со училиштен ранец на грбот. Околу вратот има закачено порака: „Патувам сама“.

Сè укажува на тоа дека убиецот ќе продолжи да убива, а истрагата на Миа нè води до постар случај кога од породилното одделение исчезнува новороденче…

Комплексен, софистициран и застрашувачки трилер, кој нема да престане да ве шокира и изненадува до последната страница.

samuel-bjork

Самуел Бјорк

Самуел Бјорк (1969) е псевдоним на норвешкиот романописец, драмски писател и музичар кантавтор, Фроде Сандер Ојен. Како самоук уметник што ретко е присутен во медиумите, зад себе има шест студиски албу...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил