Последната песна

Издавач: Издавачки центар ТРИ

Година на издавање: 2015

Димензии: .

На залиха
As low as 399  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Спаркс со право го носи епитетот „мајстор на романсата“. Во уште едно свое ремек-дело кое ќе ви ги стопли срцата, тој ни ја раскажува приказната за Рони, млада девојка која по разводот на нејзините родители сè уште е скршена и отуѓена. На инсистирање на нејзината мајка, три годни потоа, таа оди да помине едно лето со татко ѝ. Во тоа судбоносно лето, Рони го запознава Вил, момче по кое сите воздивнуваат. Додека полека ги урива ѕидовите што ги има изградено околу себе, Рони истовремено сè повеќе се зближува со татко си и длабоко се вљубува. Така, таа ја открива најголемата среќа, но и најголемата болка – какви што дотогаш нема почувствувано. Последната песна покажува, како што тоа го може само Николас Спаркс, на колку начини љубовта може да ни го скрши и... да ни го исцели срцето.

nicholas-sparks

Николас Спаркс

Николас Спаркс (31 декември 1965) е американски романсиер, продуцент и сценарист. Познат е по својот специфичен стил во делата кои би можеле жанровски да се дефинираат како романтични драми. Сите до...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил