Пред да се излади кафето

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082308012

Година на издавање: 2022

Број на страници: 208

Димензии: 20 cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 340  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Кога би можеле да се вратите во времето, кого би сакале да сретнете?

Во мала, споредна уличка во Токио, има едно кафуле кое повеќе од сто години служи внимателно избрано кафе. Но според локалната легенда, ова кафуле нуди и нешто друго освен вкусно кафе — можност за патување во времето.

Во текот на едно лето, четворица муштерии го посетуваат кафулето со надеж дека ќе тргнат на такво патување. Но патувањето низ времето не е толку едноставно, постојат правила што мора да се почитуваат. Најважното е дека тoa патување може да трае само толку колку што му е потребно на кафето да се излади.

Срдечен, носталгичен, мистериозен и чудесно оригинален, меѓународниот бестселер на Тошиказу Кавагучи го истражува вечното прашање: што би промениле да имате можност да се вратите во времето?

toshikazu-kawaguchi

Тошиказу Кавагучи

Тошиказу Кавагучи е јапонски драматург, во книжевниот свет прославен со својот прв роман „Пред да се излади кафето“.

Роден е во Осака, во 1971 година. Ја формирал театарската група „Соник сн...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил