Прекрасна катастрофа

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-685-8

Година на издавање: 2020

Број на страници: 334

Димензии: 140/210

Корица: softcover

На залиха
As low as 300  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Аби Абернати е добра и пристојна девојка. Запишувајќи се на факултет во друг град, заедно со својата најдобра другарка, верува дека сеништата од мрачното минато ги оставила зад себе. Но набрзо сфаќа дека новиот почеток не е толку едноставен колку што очекувала. Згодниот Тревис Медокс е токму од оној тип на момци што таа сака по секоја цена да ги одбегне. Зашто премногу ја потсетува на татко ѝ и на мрачното и опасно минато. Тој ноќе заработува борејќи се, а прекуден заведува девојки. Заскокоткан од нејзиното одбивање, Тревис ја наговара да се обложат ‒ доколку тој изгуби, ќе мора да се откаже еден месец од заведувањето, а доколку таа изгуби, ќе мора да живее исто толку време во неговиот стан. Меѓутоа Тревис не е ни свесен дека ја нашол сродната душа. Прекрасна катастрофа е книга која маѓепсува со жесток сексапил и зашеметувачка страст. Љубовна приказна која ги истражува и најмрачните аспекти во љубовта на младите, нивните односи со пријателите и семејствата. „...Мојата нова омилена љубовна приказна со мазохистички шмек.“ Најтли ридинг ривју

jamiemcguire

Џејми Мекгваер

Џејми Мекгваер е родена на 6 ноември 1978 година, во Тулса, Оклахома. Студирала на коле­џот во Северна Оклахома, на Универзитетот во Централна Оклахома и во Центарот за техно­лош­ки науки Отри, каде...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил