Прирачник за диета со елиминација

Издавач: АРС ЛАМИНА

ISBN: 9786082590745

Година на издавање: 2019

Број на страници: 232

Димензии: 170x235

Корица: softcover

На залиха
As low as 480  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Јадете добро! Чувствувајте се добро!

Дали се откажувате од вкусни јадења поради страв дека ќе ви биде лошо од нив? Ако е така, Прирачникот за диета со елиминација е токму за вас. Програмата во овој практичен водич ќе ви укаже на точните чувствителности на храна што ги имате, без разлика кои се – дали се работи за глутен, млечни производи, јајца, соја, кикиритки, морска храна или нешто друго. Со оваа програма ќе може да откриете во кои видови храна можете да уживате, а кои треба да ги избегнувате.

Доколку ја следите програмата во оваа книга, ќе имате можност да:

– ги идентификувате продуктите на кои сте интолерантни

– откриете алергии кои вашиот лекар не ги открил

– ги елиминирате проблематичните видови храна

– завршите со болките и непријатностите

– ги искусите безгрижните страни на дигестивното здравје

Без оглед на тоа дали страдате од грчеви, замор, дијареја, мигрена или која било друга негативна реакција на храната што ја јадете, Прирачникот за диета со елиминација ви нуди лесен пристап преку кој самите ќе стекнете контрола врз вашите исхрана, дигестија и здравје, еднаш засекогаш.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил