Проблемот Спиноза

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-648-3

Година на издавање: 2019

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 350  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Животите на филозофот Барух Спиноза и нацистичкиот идеолог Алфред Розенберг ги делат цели триста години но во оваа книга тие се испреплетуваат на неочекуван и восхитувачки начин. Тргнувајќи од историските факти психијатарот и романсиер Јалом ги обединува нивните животни околности во еден динамичен и повеќеслоен роман истражувајќи ги прашањата на идентитетот и потрагата по свое место во светот.

Незаборавна психо-филозофска драма во која нема да знаете каде завршува историската вистина, а каде почнува фикцијата!

irvin-d-yalom

Ирвин Јалом

Ирвин Д. Јалом е американски психијатар, теоретичар и практичар, професор и романсиер. Роден е во 1931 година, во Вашингтон. Неговите родители емигрирале од Русија во 20-тите години. Пораснал во сир...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил