Проектот Автентичност

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082308104

Година на издавање: 2021

Број на страници: 334

Димензии: 21 см

Корица: softcover

На залиха
As low as 500  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Што би се случило кога сите би ја кажувале вистината?

 

Приказна за една обична бледозелена тетратка која ги менува животите на неколку ликови откривајќи им вредни животни лекции.

Џулијан Џесоп е осамен ексцентричен уметник кој верува дека луѓето никогаш не се целосно искрени. Прашувајќи се што би се случило кога сите би ја говореле вистината, својата ја запишува во обична бледозелена тетратка што ја остава во еден мал ресторан. Кога ќе ја најде, Моника решава да му помогне на Џулијан да ја преброди осаменоста и организира курс по сликање. А потоа ја раскажува својата животна приказна и ја остава тетратката во блискиот вински бар.

Моника и Џулијан не можат ни да претпостават колку нивната искреност влијае врз сите кои ќе ја пронајдат тетратката и на кој начин таа ќе им го промени животот. Еден по еден, тие ја споделуваат сопствената приказна – чин што носи слободување, им ги открива скриените потенцијали и безбројните можности што ги нуди животот.

 

„Топла книжевна прегратка, книга која несомнено ќе ве расположи.“

Вашингтон пост

 

„Топла и нежна приказна за придобивките од храброста да се покаже своето вистинско лице со сите несовршености.“

Пипл

clare-pooley

Клер Пули

Клер Пули (1970) дипломирала економија на колеџот „Њунам“ при Универзитетот „Кембриџ“ и дваесет години поминала во опојниот свет на адвертајзингот, пред да се посвети на мајчинството. Автор е на иск...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил