Речиси нормално семејство

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-744-2

Година на издавање: 2021

Број на страници: 422

Димензии: 14 x 20

Корица: softcover

На залиха
As low as 500  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Речиси нормално семејство е напнат роман за компромисите што ги правиме со самите себеси за да одговориме на очекувањата на нашите сакани.

Осумнаесетгодишната Стела Сандел е обвинета за свирепо убиство на еден повозрасен човек. За една обична тинејџерка од угледно семејство тешко е да се поверува дека го познавала сомнителниот бизнисмен, а уште потешко дека го убила.

Раскажана од перспектива на тројцата главни актери, оваа возбудлива драма ja става на тест издржливоста на едно семејство. Таткото, пастор, верува во невиноста на ќерка му, и покрај сѐ поголемиот број докази против неа. Мајката, адвокатка, верува дека никој не ја кажува вистината. Очајната ќерка верува дека никој не разбира на што сѐ е подготвена за да ги оствари сопствените соништа. А сите тројца сфаќаат дека тоа што ги сплотува не е љубовта: туку лагите.

Роман кој ги става на тест верноста и моралот. Дали сме обврзани да ги браниме членовите на сопственото семејство дури и кога знаеме за нивната вина? Дали сите се такви какви што се претставуваат? И што сме подготвени да ризикуваме за да ги зачуваме нашите животи какви што се?

„...Ремек-дело што не ќе можете да го пуштите од раце.“ – Волстрит џурнал

m-t-edvardsson

М. Т. Едвардсон

 М. Т. Едвардсон (1977) е шведски автор и професор. Со пишување се занимава од 2012 година и досега има објавено повеќе романи за деца и возрасни. Својот најголем книжевен успех го доживува во 2018 ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил