Руско поетско злато

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082304175

Година на издавање: 2016

На залиха
As low as 300  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Романтичарскиот XIX век е именуван како златен век на руската поезија. Во него се јавува една цела плејада на имиња кои го сменуваат класицизмот и на негово место ја воспоставуваат новата поетика, поетиката на романтизмот, кој за прв пат толку моќно и автентично ќе го открие и раскрили со полн интензитет лиризмот на руската душа.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил