Крајот на осаменоста

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-6780

Година на издавање: 2020

На залиха
As low as 199  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Трогателен роман за загубата на саканите и осаменоста, емотивна приказна за семејството и пријателството. И над сè, голема љубовна историја.

Крајот на осаменоста нè води низ драматичниот живот на двајца браќа и една сестра кои ги губат своите родители во автомобилска несреќа и го поминуваат детството и младоста со чувство на напуштеност и отуѓеност. Кога ќе пораснат, сметаат дека го надминале тој удар на судбината, но... Поминувајќи низ подеми и падови, секогаш одново болно се навраќаат на минатото, кое го оставило својот суров печат врз нивните животи.

Калеидоскопска семејна сага и колеблива, закрепнувачка љубовна приказна, Крајот на осаменоста нуди неверојатни размисли за моќта на спомените, за загубата и она од кое никогаш не можеме да се ослободиме и да го заборавиме. Со неповторливо сочувство и блескав стил, Бенедикт Велс ни покажува што значи да си го најдеме патот во животот и нè потсетува дека доколку не ја изгубиме надежта, ќе најдеме и некој со когошто би го изоделе.

Уште со своето деби овој млад автор нè воодушеви со својата зрелост.
Зидојче цајтунг

benedict-wells

Бенедик Велс

Бенедикт Велс е современ германско-швајцарски писател кој уште со објавувањето на својот прв роман ја освои читачката публика и критичарите, ги доби најзначајните домашни и странски награди и стана ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил