Зад омразата

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 9786084892106

Година на издавање: 2020

На залиха
As low as 380  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Од една страна Тифен и Силвен, од друга Летиција и Давид – две млади брачни двојки кои судбината сака да ги дели само еден ѕид. Ним не им се споени само куќите, туку и животните приказни толку им се испреплетуваат што многу брзо стануваат неразделни. Заедничко уредување на градините, вечерни дружби, доверување, планирање на иднината, надежни разговори за начинот на кој ќе ги воспитуваат своите деца... Но една ненадејна трагедија ќе им го смени животот од корен. Дотогашното пријателство почнуваат да го разјадуваат обвинувања, сомнеж, омраза, страв. А зад срамната тајна што Силвен му ја раскажува на својот пријател Давид во момент на слабост, се крие уште една, многу помрачна.

barbara-abel

Барбара Абел

Барбара Абел е современа белгиска писателка, авторка на психолошки и детективски трилери. Родена е на 12 март 1969 година, во Брисел. На 15 години завршила курс по театар на Академијата Етербек, а п...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил