Заложници

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082308647

Година на издавање: 2022

Број на страници: 346

Димензии: 21

Корица: softcover

На залиха
As low as 500  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Можете да спасите илјадници непознати животи или еден, на човекот кој ви значи најмногу

Клаустрофобичен трилер чиј заплет се случува во тесниот простор на еден авион. Има уште 12 часа до слетувањето, во кои можат да се случат многу нешта. Особено ако се последни...

Мина е стујардеса која дава сè од себе да им го направи спокоен летот на патниците. Се обидува да ги заборави домашните проблеми – разнишаниот брак и петгодишната ќерка со синдром на нарушена приврзаност. Но овој пат тоа е невозможно. Зашто по полетувањето добива заканувачка порака од анонимен патник кој е решен да не слетаат во Сиднеј. Некој кој ѝ ја знае слабата точка и знае како да ја услови: „Следниве инструкции ќе го спасат животот на ќерка ти...“

Кога неколку патници се убиени и ситуацијата излегува од контрола, Мина знае дека мора да преземе нешто. Патниците за кои е одговорна или... ќерката и сопругот кои се под закана, врзани во нивниот дом. Дилемата е морничава, исто како и расплетот. Ова е најнапнатиот лет во историјата на трилерите.

„Роман што хипнотизира. Ќе биде хит, а веројатно и класика.“

Ли Чајлд

„Застрашувачки трилер.“

Шари Лапена

clare-mackintosh

Клер Мекинтош

Клер Елизабет Мери Мекинтош е современа британска авторка на трилери и криминалистички романи.

Нејзините дела се преведени на околу 35 јазици и се продадени во над два милиона примерока. Род...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил