Среќните луѓе читаат и пијат кафе

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-601-8

Година на издавање: 2019

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 260  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Сопруга мајка и сопственичка на кафе-книжарницата Среќните луѓе читаат и пијат кафе во Париз се чини дека Дијан има совршен живот. Но ненадејно ќе ги изгуби саканиот сопруг и ќерката и сè одненадеж застанува. Сè освен нејзиното срце кое и натаму упорно и болно чука. Изгубена во спомените таа повеќе не знае како да живее...

По една година ќе ги шокира семејството и пријателите одлучувајќи да се пресели во едно село на ирскиот брег. Конечно решена повторно да го изгради својот живот – сама. Таму ќе го запознае Едвард, таинствениот фотограф од соседството. Ќе си дозволи ли повторно да сака? Ќе го надвладее ли стравот дека со новата љубов ќе ги изневери саканите кои веќе ги нема?

„Трогателна приказна со многу дијалози која со лесен стил и со многу топлина и разбирање зборува за тоа дека можеме да ги преживееме и најтешките животни моменти.“ Ле паризјен

 

 

agnes-martin-lugand

Ањес Мартен-Лиган

Ањес Мартен-Лиган (1979) е родена во Сен Мало, Франција. Магистрира психологија и шест години работи како клинички психолог во областа на детската психологија. Ја напушта работата по раѓањето на сво...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил