Тајната врата на успехот

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 9786084569923

Година на издавање: 2019

Број на страници: 109

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 250  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Разликата меѓу успешните и неуспешните луѓе е во познавањето на начинот на кој се стигнува до целта.

Тајната врата на успехот на Флоренс Сковел Шин ни покажува како да ја пронајдеме и да ја отклучиме вратата што води до тајното знаење за успехот.

Со едноставни и практични совети, Шин ни покажува како да ги отстраниме бариерите што нè спречуваат да доживееме вистинска љубов, да заработиме пари и да ги оствариме своите цели. Таа ни ја открива тајната врата која води кон исполнување на сето она што го посакуваме длабоко во себе. Ни објаснува како своите несреќи да ги претвориме во радост за само неколку дена. И како вистинскиот ментален став може да нè доведе до успех – зашто секој може да воспостави контрола врз ситуацијата и да постигне изобилство со помош на духовните закони што се закодирани во нас.

florence-scovel-shinn

Флоренс Сковел Шин

Флоренс Сковел Шин е родена во 1871 година во Камден, Њу Џерси. Била талентирана учителка, уметница и авторка која ги оформила полињата на духовен раст и на нова мисла. Со својата инспиративна работ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил