Тајни на лидерството

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 9786084569190

Година на издавање: 2012

Број на страници: 126

Димензии: 125X195

Корица: softcover

На залиха
As low as 171  ден. Regular Price 250  ден.  -79  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

ТАЈНИТЕ НА ЛИДЕРСТВОТО ШТО ГИ УПОТРЕБУВААТ ЕКСПЕРТИТЕ И ВРВНИТЕ ПРОФЕСИОНАЛЦИ.Постигнете брзи резултати со овој едноставен водич низ основите на лидерствотоВо оваа книга ќе откриете како:да развиете сопствен лидерски стилда ги идентификувате стратешките цели во вашата организацијада мотивирате и менаџирате тимови од различна големинада изградите култура на резултати и одговорностда водите во услови на криза

michael-heath

Мајкл Хит

Мајкл Хит е генерален директор на „Мајкл Хит Консалтинг“, консултантска фирма за образование и Развој основана во 1999 г. Црпејќи од своето речиси дваесетгодишно работно искуство со импресивно портф...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил