Театар

Издавач: КСЦ

ISBN: 97860884850212

Број на страници: 32

Димензии: 24cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 250  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Дознај:

- како настанала театарската уметност

- кој сè учествува во работата на претставата

- што е тоа добра актерска игра какви сè проби постојат

- што е тоа мизансцен

Пробај:

- да напишеш драмска сцена

- да научиш да глумиш

- да организираш аудиција

- да направиш распоред на пробите

- да ги избереш декорот и костимите

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил