Убиј го зборливото куче (Избрани дела)

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082303055

На залиха
As low as 300  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

mitko-madzhunkov

Митко Маџунков

Митко Маџунков (Струмица, 19.03.1943), раскажувач, романсиер, драмски автор, есеист. Гимназија има завршено во Струмица, а Филолошки факултет (светска книжевност со теорија на книжевноста) во Белгра...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил