Вероника реши да умре

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786084577546

Година на издавање: 2010

Димензии: 125x195

На залиха
As low as 320  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

На прв поглед Вероника има сè што може да посака. Ги посетува популарните ноќни клубови се запознава и се забавува со привлечни млади мажи меѓутоа сепак не е среќна нешто ѝ недостига во животот.

Затоа, на 11 ноември, решава да умре. Откако ќе земе преголема доза апчиња, дознава дека ќе живее само уште неколку денови… И токму тогаш, кога го преживува она што никогаш не си го дозволила - љубовта, омразата, стравот, љубопитството - сфаќа дека секоја секунда од нејзиното постоење е личен избор меѓу животот и смртта. А нејзиниот избор е...да живее.

Ми се допаѓа овој роман на Коелјо. Навистина длабоко ме потресе. Умберто Еко

paulo-coelho

Пауло Коелјо

Еден од највлијателните писатели на нашево време, Пауло Коелјо е автор на многубројни меѓународни бестселери, вклучувајќи ги „Алхемичарот“, „Алеф“, „Единаесет минути“ и „Ракописот од Акра“. Преведен...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил