Веселата зграда

Издавач: АРС ЛАМИНА

ISBN: 9786082594620

На залиха
As low as 200  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Има една зграда

Со весели катчиња

Ќе ве водиме низ неа

По шарени патчиња


На влезот си стои

Токму бројот седум

Толку има катови

Читајте ги редум!

ana-golejshka

Ана Голејшка Џикова

Ана Голејшка Џикова (р. 8 август 1987) — македонска писателка. Дипломирала на Катедрата за општа и компаративна книжевност на Филолошкиот факултет при Скопскиот универзитет. Во септември 2013 година ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил