Непознатата од сена

Издавач: ТОПЕР

ISBN: 9786082087252

Година на издавање: 2021

На залиха
As low as 200  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Во една маглива декемвриска ноќ, пронајдена е една млада жена во водите на Сена, покрај Пон Неф. Гола, со амнезија, но жива.
Премногу вознемирена, однесена е во полициската болница во Париз... од каде бега по само неколку часа.
ДНК-анализите и фотографиите го откриваат нејзиниот идентитет: се работи за славната пијанистка Милена Бергман. Но тоа е невозможно, бидејќи Милена е мртва пред повеќе од една година во авионска незгода.
Рафаел, нејзиниот поранешен свршеник, и Роксана, џандарка, кревка по нејзината неодамнешна дискредитација, горат од желба да ја решат оваа истрага и да ја расветлат мистеријата: како може истовремено да се биде жив, а мртов?
 
„Францускиот господар на неизвесноста“
Њујорк Тајмс, САД
 
„Кралот на европскиот црн роман“
Ла Република, Италија
 
„Кај Мисо емоцијата е еден од главните акценти“
Фигаро Магазин, Франција
 
„Еден од најдобрите современи автори на трилери“
Дејли Експрес, Велика Британија

guillaume-musso

Гијом Мисо

Гијом Мисо (6 јуни 1974) — француски писател. Роден е во 1974 година во францускиот град Антиб. Уште како дете читал многу книги и бил сигурен дека еден ден ќе пишува романи. Неговата прва објаве...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил