Војната на уметноста

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082309118

Број на страници: 180

Димензии: 20cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 300  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Победете ги блокадите, совладајте го отпорот и раскрилете ја својата креативност

Ако сонувате да напишете роман, жалите што не сте ги завршиле своите слики, песни или сценарија, ако сакате да основате фирма, од денес да почнете со диета или вежбање... а сепак нешто ве спречува – ова е вистинската книга за вас.

„Војната на уметноста“ е докажан водич за целосно искористување на творечката енергија. Како да го отклучиме својот потенцијал и да ги надминеме стравот и отпорот што ни го спречуваат успехот? Со храброст, следејќи ја вистинската формула и напорно работејќи, страста може да се претвори во цел.

Таа е неопходна за секој човек и за сите животни области, не само за уметноста. Со своето богато искуство, Пресфилд ни дава детален план за препознавање и совладување на отпорот што нè спречува да се зафатиме со најважните работи. Само така можеме да постигнеме остварување на своите соништа и да почнеме да живееме слободно, водени од својата креативност.

„Неверојатно јасно и мудро дело за психологијата на творењето.“

Џеј Мекинерни

„Отпорот е гласот во нас што ни повторува да се откажеме, да внимаваме, да не брзаме... Пресфилд е генералот со пет ѕвезди во војната против стравот.“

Сет Годин

steven-pressfield

Стивен Пресфилд

Стивен Пресфилд е американски сценарист и писател, автор на десет романи и десетина книги од областа популарна психологија и самопомош. Најпознат е по светските бестселери Легендата за Багер Вен...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил