Бисерното езеро

Издавач: СВЕТУЛКА НОВА

ISBN: 9786086636371

На залиха
As low as 320  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Магична приказна за настанувањето на Бисерно езеро. Една врба Жална… со прекрасна зелена коса…едно прекрасно езеро… едно рипче Хана… една жаба Жана… кајсии… круши… цреши…и како во магичен сон, самовили…опкружени со мали бисерчиња создадени од солзи радосници! Самовилската добрина ја насети убавината. Магија како на сон!

neshe-ramovikj

Неше Рамовиќ

.......

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил