Диносауруси и други праисториски животни

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-259-1

Година на издавање: 2014

Димензии: 230/230

Нема на залиха

Краток опис

Оваа книга е одличен водич за сите млади и надежни уметници. Изобилува со едноставни чекори за цртање и совети за боење.

Ти можеш!

--several-authors--

-- повеќе автори --

Повеќе автори...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил