Двата цара

Издавач: АРС ЛАМИНА

ISBN: 9786082474045

Година на издавање: 2016

На залиха
As low as 170  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Одеднаш, низ дрвјата здогледа една срна како трча. Тој го збодна коњот и почна да ја брка.

Срната бегаша и бегаше, но се сопна од една пенушка и падна.

Во моментот кога царскиот син се приближи до неа, срната му проговори:

,, Немој, те молам, не ме убивај!”

biljana-crvenkovska

Билјана Црвенковска

Билјана Црвенковска е писателка, сценарист, преведувачка и уредник. Ја препознаваме по приказните од „Светот на Биби”, романите за деца „Супервештерката, мачката и шесте волшебни колачиња” и „Што со...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил