Мачето Марко и кучето Дарко

Издавач: СВЕТУЛКА НОВА

ISBN: 9786086636340

Година на издавање: 2019

На залиха
As low as 320  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Кој вели дека кучето и мачето мора секогаш да се непријатели? Тие често во приказните и цртаните филмчиња не се трпат, се бркаат не се сакаат и се караат. Но, постојат и такви примери кога тие и покрај спротивностите се спријателуваат па дури и живеат заедно. За такво другарство зборува оваа сликовница…


neshe-ramovikj

Неше Рамовиќ

.......

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил