101 приказна за добра ноќ

Издавач: Просветно дело

ISBN: 5310189028531

Година на издавање: 2020

Број на страници: 101

Димензии: 22 х 28,5 см

Корица: hardcover

Нема на залиха

Краток опис

Прекрасна збирка од безвремени приказни за деца: класични бајки, традиционални народни приказни, легенди и митови од целиот свет. Нивната вредност е дополнета со прекрасни илустрации кои приказните ги доловуваат во вистинска смисла на зборот.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил