4 Годишни времиња

Издавач: Едука Мак

ISBN: 9786084737223

Година на издавање: 2018

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 250  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Интегрирана едукативна сликовница за годишните времиња што нуди содржини за секое годишно време, синтетизирани низ песни и приказни за секој месец во годината.Неопходно прирачно средство за децата,зашто го олеснува учењето за карактеристиките на годишните времиња и промените во природата, ја буди детската фантазија, а со сликите ја предизвикува детската љубопитност.

eli-makazlieva

Ели Маказлиева

Ели Маказлиева е родена во Битола,поет, поет за деца, раскажувач,сопственик и уредник во издавачката куќа ЕДУКА МАК. Во Битола завршува основно и средно (гимназиско) образование. Високо образование ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил