Бабините приказни

Издавач: ТОПЕР

ISBN: 9786082082998

На залиха
As low as 320  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Баба ги раскажува најдобрите приказни на светот! Придружи им се на Џојс, Теди и на Алекс додека баба им им раскажува за страшните гусари и за децата со чудни црвени точки по лицето, за едно палаво момче по име Робин, кого го искарале неговите паста и четкичка за заби, училишен ранец и будилник! А потоа следува приказната за Црвенкапа и за лошиот волк, кој сакал да ја голтне, а и за Пинокио, чијшто нос секогаш растел се подолг и подолг кога ќе кажел лага!

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил