Кучето што мјаукаше и мачето што џавкаше

Издавач: ЧУДНА ШУМА

ISBN: 9786086623401

На залиха
As low as 550  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Приказна што им укажува на децата што значи прифаќање на различните од нив, кои имаат исти чувства, желби и потреби, но ги изразуваат на поинаков начин. Приказна што пренесува една порака: колку и да сме различни, сите сме прекрасни на свој начин.

biljana-crvenkovska

Билјана Црвенковска

Билјана Црвенковска е писателка, сценарист, преведувачка и уредник. Ја препознаваме по приказните од „Светот на Биби”, романите за деца „Супервештерката, мачката и шесте волшебни колачиња” и „Што со...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил