Полжавот и китот

Издавач: Елоквента

ISBN: 978-60865853-7-2

Година на издавање: 2021

Димензии: 27x22

Корица: softcover

На залиха
As low as 270  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Морскиот полжав се слечеше по карпата де долу де горе и зјапаше кон бродовите на простаништето, кон ширното море.

И додека зјапаше, шмркна и воздивна еднаш:

„Колку копнеам да пловам веднаш!

Морето е длабоко, а зветот широко место!“

- кажувапе полжавчето често.

„Смела и извонредна, мудра и досетлива.“

-Times

„Радост е да се чита на глас!“

- Guardian

julia-donaldson

Џулија Доналдсон

Џулија Доналдсон е најпродаваниот детски автор во Велика Британија. „Графало“ е преведена на над 50 светски јазици и продадена во повеќе од 13 милиони примероци. Џулија Доналдсон е одликувана од англис...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил