Собери одземи

Издавач: СКАМПЕР

ISBN: 33477

На залиха
As low as 790  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Забавна игра со математика за паметни и среќни деца.

Собери одземи е игра која вежбањето математика го транформира во забавен и интересен начин за стигнување до победа.

Најдете две карти со збир до 10 и направете пар пред себе, или пак земете пар од противникот ако ја имате картата која прави збир до 10.

Внимавајте на малиот крадец - ракун картата или пак заштите се од него со кошницата во вашата рака за да ги задржите вашите шпилови и да победете!

Само замислете што креативниот ум на вашето дете да направи со добри математички вештини.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил