20 неверојатни момчиња кои го променија светот

Издавач: Просветно дело

ISBN: 5310189029460

Број на страници: 88

Димензии: 23,5 х 26,5

Корица: softcover

Нема на залиха

Краток опис

Неверојатни приказни за 20 уште поневеројатни момчиња кои го променија светот.

Приказни за личности со големи сништа, огромен талент и неверојатна упорност кои станале големи мажи. Концептот е поделен на: големи водачи, спортисти, пронаоѓачи, сликари, филмски уметници, писатели, икони, музичари истражувачи.

Откријте кои се тие имиња, прочитајте за нивните животи, со какви тешкотии се соочувале на почетокот, но и за тоа колкава била нивната љубопитност и амбиција да го постигнат тоа по што ги памти цел свет.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил