Fairytales from Macedonia

Издавач: АРС ЛАМИНА

ISBN: 9786082477855

Година на издавање: 2017

Број на страници: 144

Димензии: 210x210

Корица: hardcover

Нема на залиха

Краток опис

The most beautiful fairytales from the Macedonian folk tradition

- The Boy Who Hid Inside The Apple

- The Two Kings

- The North Wind

- The Girl And The Twelve Months

biljana-crvenkovska

Билјана Црвенковска

Билјана Црвенковска е писателка, сценарист, преведувачка и уредник. Ја препознаваме по приказните од „Светот на Биби”, романите за деца „Супервештерката, мачката и шесте волшебни колачиња” и „Што со...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил