Исидора Мун запаѓа во неволја

Издавач: АРС ЛАМИНА

ISBN: 9786082593494

На залиха
As low as 290  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Исидора Мун е посебна бидејќи е поинаква.

Мајка ù е самовила, а татко ù е вампир, а таа е по малку од двете.

Исидора сака да го однесе Розовото зајаче на училиште на денот „Донеси го своето милениче“, но нејзината постара братучетка Мирабела има многу подобар план – зошто да не однесе змеј?

Што би можело да тргне наопаку...?

hariette-munkaster

Хариет Мункастер

.....

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил