Најубавите приказни од целиот свет

Издавач: Просветно дело

ISBN: 5310189028470

Број на страници: 126

Димензии: 22 х 28,5 см

Корица: hardcover

Нема на залиха

Краток опис

Се раскажува со лесен, ненаметлив и едноставен стил, речениците се кратки, јасни и содржат зборови кои се разбирливи за децата, а разиграниот и различен тип на букви и разиграноста на цртежите, и тоа како ги мами децата постојано да ги прелистуваат страниците.

Различните букви и по форма и по големина, создаваат стилизиран визуелен ефект и навистина привлечен. Затемнетите букви наметнуваат пораки, мудри мисли, зборови за памтење. Откријте го светот на традиционалните приказни и легенди од целиот свет.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил