Ѕвездена џунгла

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 9786084892489

Година на издавање: 2021

Број на страници: 178

Димензии: 21 cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 300  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Сакате ли луди авантури?

Ве привлекуваат ли таинствени откритија?

Заинтересирани ли сте за неверојатни дружби?

Би се впуштиле ли во фантастични, забавни, волшебни, но... хммм, понекогаш и опасни случки?

Ако одговоривте потврдно, подготвени сте за патување низ чудната и чудесна Ѕвездена џунгла! Придружете им се на браќата Едан и Асја. Ве очекуваат незамисливи доживувања во бескрајно далечни светови сосема различни од нашиот.

Добар ви пат, љубопитни девојчиња и момчиња!

Ѕвездена џунгла, нов роман од авторката на книгите за деца Момчето Молња и Игбал, мојата тајна. Добитничка е на трите најпрестижни награди кај нас за романите за возрасни Каменот од твојот ден, Индиго Бомбај и Манастир Фуентерабија

jagoda-mihajlovska-georgieva

Јагода Михајловска-Георгиева

Јагода Михајловска-Георгиева (3 март 1953 година) живее во родното Скопје и во Маврово (е-пошта jagoda.mige@gmail.com). Професионалниот век го има поминато како новинар, филмски критичар и есеист во...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил