Археологија

Издавач: КСЦ

ISBN: 9786084850021

Година на издавање: 2018

Број на страници: 30

Корица: softcover

На залиха
As low as 250  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

ДОЗНАЈ:

- што е археологија

- кои биле големите археолози

- кои се најзначајните археолошки откритија

- какво школо ти е потребно за да станеш археолог

- што спаѓа во археолошки алати

- што е убаво, а што е тешко во археологијата

 

ПРОБАЈ:

- да ја утврдиш староста на предметите во твојот дом

- да извршиш ископување во дворот

- да ги составиш деловите на скршената чинија

- да ги опишеш предметите што си ги открил

- да нацрташ слика од откопаниот предмет

- да направиш дневник на истражувања

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил