Црвеното топче на Мине

Издавач: БАТА ПРЕС

ISBN: 9786082531502

Година на издавање: 2021

Број на страници: 28

Димензии: 21 cm

Корица: hardcover

На залиха
As low as 300  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Едно сончево, пролетно утро, Мине си играше со своето топче во дворот. Црвеното гумено топче го фрлаше сè повисоко и го фаќаше пред да падне на земја. Кога нејзината мајка ја викна Мине за да ѝ помогне со алиштата, Мине истрча кон неа пред топчето да падне во гнездото. Така започна авантурата на црвеното топче на Мине…

Со него си играа верверичките, страчките сакаа да го земат, а мачката се обиде да го фати. Што се случи со топчето на Мине?

feridun-oral

Феридун Орал

Феридун Орал е роден 1961 година во Кирикале, Република Турција. Во 1985 година дипломирал на Факултетот за убави уметности на Универзитетот во Мармара. Учествувал на многу изложби, биеналиња и натп...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил