Дневникот на едно шмокле

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-644-5

Година на издавање: 2019

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 360  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Еден ден ќе станам славен ама сега засега сум заглавен во основно школо со еден куп морони.

Не е лесно да си дете. А тоа најдобро го знае Грег Хефли, кој сега е шесто одделение во училиште во кое малите и слаби деца ги делат ходниците со деца кои се повисоки, позлобни и кои веќе се бричат.

Во Дневникот на едно шмолке, авторот и илустратор Џеф Кини нè запознава со еден неверојатен херој. Како што вели Грег во својот дневник: Така што немојте да очекувате многу-многу да се лигавам: „драг дневнику“ ова, „драг дневнику“ она...

А ние имаме среќа да уживаме во многу неочекувани и смешни ситуации, зашто она што Грег Хефли вели дека нема да го направи и она што всушност го прави се две многу различни работи.

jeff-kinney

Џеф Кини

Џеф Кини е развивач и дизајнер на онлајн игри и најпродаван автор на Њујорк тајмс. Во 2009 година списанието ТаJмс го прогласи за еден од стоте највлијателни луѓе во светот. Пораснал во Вашингтон, а...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил