Елмер и Вилбур

Издавач: Елоквента

ISBN: 978-608-65853-3-4

Година на издавање: 2016

Број на страници: 28

Димензии: 240x270

Корица: softcover

На залиха
As low as 230  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Елмер и Вилбур“ e детска класика, сликовница од познатиот серијал „Елмер“. Со неа влегуваме во авантура заедно со шарениот слон Елмер и неговиот братучед Вилбур. И двајцата се весели, палави и сакаат да се шегуваат еден со друг. Но, овојпат можеби Вилбур претерал со шегите, па Елмер ќе го „спушти на земја“ на повеќе начини. Дознајте како! Приказните за Елмер ги учат децата да се ценат себеси и да ги почитуваат различностите кај другите. Сликовницата има артистички илустрации во прекрасни бои.

Преведена е на над 40 светски јазици.

dejvid-mekki

Дејвид МекКи

Дејвид МекКи е познат британски детски автор и илустратор. Неговите книги за шарениот слон Елмер се преведени на повеќе од 40 јазици и продадени во над 7 милиони примероци. Преку забавните авантури н...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил