Графало

Издавач: Елоквента

ISBN: 978-608-65853-0-3

Година на издавање: 2015

Број на страници: 32

Димензии: 27x22

Корица: softcover

На залиха
As low as 230  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

„Графало“ е модерна класика за деца, преведена на над 50 јазици. Прв пат издадена на англиски јазик во 1999 година и многу пати наградувана, Забавна, поучна и јазично богата со рима, „Графало“ е приказна за едно остоумно глувче и неговото патување низ темната шума. Децата откриваат што ќе се случи кога глувчето ќе застане лице в лице со една лисица, еден був, една змија и еден графало и како на крајот победува силата на умот.

julia-donaldson

Џулија Доналдсон

Џулија Доналдсон е најпродаваниот детски автор во Велика Британија. „Графало“ е преведена на над 50 светски јазици и продадена во повеќе од 13 милиони примероци. Џулија Доналдсон е одликувана од англис...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил