Имаш пчела на носот

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 9786084892533

Година на издавање: 2021

Број на страници: 198

Димензии: 21 cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 300  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

СТЕЛА: Обвинета сум за хакирање на целата документација во гимназијата. Сите оценки се избришани. Нема шанси да докажам дека не бев јас. Вљубена сум во еден, а тој во онаа што ја избриша документацијата, и нема шанси да ме засака. Како да излезам од ова?

САНИ: Ме претепаа пред зградата на Наде, само затоа што ја сакам. Ми ја скршија и гитарата, а не е моја. Ме обвинија дека ѕиркам на физичко во женската соблекувална. А јас само сакав да ја сретнам Наде. Како се најдов во сето ова?

Исти души, исти гајлиња. Ова е роман во кој самите треба да го допишете крајот.

Прв роман за младинци од авторот на романите Вештица, Ќерката на математичарот и Папокот на светот.

venko-andonovski

Венко Андоновски

Венкo Андоновски (1964, Куманово) е прозаист, драматург, критичар. Професор по книжевност на Филолошкиот факултет во Скопје. Еден од најчитаните македонски автори во последнава деценија. Романот Пап...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил