IQ Link

Издавач: Гоблин

ISBN: 5414301516620

Година на издавање: 2021

На залиха
As low as 790  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Најдете ја кариката што недостасува! 36 сложувалки кои треба да ја пополнат таблата со само 24 празни места! (некои сложувалки можат да навлезат една во друга) Играњето на оваа игра ги стимулира следните когнитивни способности: концентрација логика решавање на проблеми просторен увид планирање

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил