Мудроста на нилските коњи

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-750-3

Година на издавање: 2021

Број на страници: 64

Димензии: 21 cm

Корица: hardcover

На залиха
As low as 225  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Нилските коњи Хуберт и Марсел сакаат да си седат  во сенката под чинарот и да си мудруваат. Мудруваат за тоа како се прави букет од рими, колку е широко летото, која слика е најубава, како ѝ се помага на жирафа што ика, кој е главен на светот, колку е часот, како се сретнува кенгур, зошто треба да се читаат полесни книги, како нилските коњи чистат грашок, колку време трае поројот, како се решава нерешлив проблем, како се бројат пингвините и што е најважно на светот...

peter-svetina

Петар Светина

......

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил