Џорџ и големиот прскот

Издавач: КСЦ

ISBN: 9786084780625

Број на страници: 388

Димензии: 21cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 600  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Дали некогаш сте сакале да патувате во вселената?

Запознајте го Џорџ. Тој е обично момче со неверојатна тајна – има можност да доживува меѓугалактички авантури!

Придружете му се во битката против лошиот бунтовен научник, кој по секоја цена сака да го саботира највозбудливиот – и опасниот експеримент на векот.

Смртоносната бомба чука.

Целиот свет гледа.

Дали Џорџ може да го сопре вториот ГОЛЕМ ПРСКОТ?

--several-authors--

-- повеќе автори --

Повеќе автори...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил