Сани и Стела и еден чорап со боја бела

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 9786084892274

Година на издавање: 2020

Број на страници: 28

Димензии: 23x23 cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 200  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Каде се изгуби чорапот со боја бела?

Што е мокро, а што е суво?

Помогнете им на Сани и Стела во нивниот двор да го пронајдат чорапот учејќи за боите, формите и спротивното значење на зборовите.

bistra-georgieva

Бистра Георгиева

Бистра Георгиева работи како раководител на Потпрограмата МЕДИА во склоп на програмата Креативна Европа во Република Северна Македонија. Има повеќе од 10 годишно искуство во областа на сценари...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил