Во овој балон нема место за еден слон

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 9786084892267

Година на издавање: 2020

Број на страници: 28

Димензии: 23x23 cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 200  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Кога Сани и Стела најдоа балон, сите животни сакаа да влезат.

Но, дали во тој балон ќе има место и за еден голем слон?

Шарена приказна со многу животни и еден неочекуван крај.

bistra-georgieva

Бистра Георгиева

Бистра Георгиева работи како раководител на Потпрограмата МЕДИА во склоп на програмата Креативна Европа во Република Северна Македонија. Има повеќе од 10 годишно искуство во областа на сценари...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил