НАЧИНОТ НА ВОЛКОТ ОД ВОЛСТРИТ

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 978-608-4569-94-7

Година на издавање: 2019

Број на страници: 246

Димензии: 140/205

Корица: softcover

На залиха
As low as 280  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Контроверзниот Џордан Белфорт ексклузивно ни го отвора својот свет и ни нуди увид во сопствениот Систем на права линија – со чија помош успеа да создаде огромно богатство за себе и за своите клиенти.

Луѓе што никогаш не оствариле успех, одненадеж постигнуваат нешта за кои не ни сонувале дека се можни, и живеат многу поповластен живот отколку што си замислувале. А сето тоа почнува со усовршување на уметноста на убедувањето, со помош на Системот на права линија.

jordan-belfort

Џордан Белфорд

Џордан Рос Белфорт (1962) е мотивациски говорник, автор и поранешен брокер на Вол­стрит. Роден е и пораснал во Квинс, Њујорк и уште од рана возраст поседувал природен талент за продажба. Според него...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил