Уметноста на создавањето спомени

Издавач: АРС ЛАМИНА

ISBN: 9786082673080

На залиха
As low as 780  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Дали го паметиш првиот бакнеж? Или највкусниот оброк? Или мирисот на свежо искосената трева на совршен летен ден? Кога нашите сетила се стимулирани, кога ќе ја искористиме моќта на првите искуства и кога сме свесни за сопствените чувства и емоции, полесно ќе ги зачуваме нашите среќни спомени. Повикувајќи се на научни истажувања на среќата, Мајк Викинг не учи како да создадеме среќни спомени и како полесно да ги задржиме. Користејќи податоци и дневници ,прашалници, глобални анкети и истажувања, научни осврти на однесувањето и експерименти со среќата. Уметноста на создавање спомени ќе ни објасни како да создадеме совршени моменти. Моменти што ќе ги запаметиме засекогаш. Моменти што ќе ја обликуваат нашата личност.

meik-wiking

Мајк Викинг

Мајк е генерален директор на Институтот за истражување на среќата во Копенхаген и има минато многу години во проучување на магијата на данскиот начин на живот. Почнувајќи од изборот на вистинското осве...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил